Urologia – Centrum Laserowego Leczenia Prostaty i Cewki Moczowej

Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North oferuje szereg zabiegów z zakresu urologii. Szczegółowe informacje na temat usług Centrum Laserowego Leczenia Prostaty i Cewki Moczowej, uzyskać można pod numerem telefonu: 605 644 700.

Sekretariat zabiegowy:

tel.: 609 558 090 (8:00 -17:00 od poniedziałku do piątku)
e-mail: zabiegi@alfamedica.med.pl

Koordynator Echolasera i Biopsji Fuzyjnej Paulina Janicka

tel: 605 644 700
e-mail: info@wyleczprostate.pl

Opinie naszych pacjentów

Wykonywane zabiegi:

OPERACJE CEWKI MOCZOWEJ

– Wycięcie polipa cewki moczowej
– Wycięcie torbieli okołocewkowej
– Endoskopowe rozcięcie cewki moczowej

OPERACJE JĄDRA, NAJĄDRZA I POWRÓZKA NASIENNEGO

– Operacja wodniaka jądra
– Wycięcie jądra lub najądrza
– Operacja żylaków powrózka nasiennego – operacja klasyczna
– Operacja żylaków powrózka nasiennego – operacja laparoskopowa

OPERACJE PĘCHERZA MOCZOWEGO

– Elektroresekcja przezcewkowa guza pęcherza moczowego (TURT)
– Endoskopowe zniszczenie zmiany chorobowej pęcherza

LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU

– Operacja podwieszenia cewki moczowej z użyciem taśmy (TOT)

OPERACJE PROSTATY

– Elektroresekcja przezcewkowa gruczolaka prostaty (TURP)

OPERACJE PROSTATY LASEREM ZIELONYM

– Fotowybiórcza waporyzacja prostaty (PVP) z użyciem lasera KTP (Zielony Laser)

Laser holmowy

Laser holmowy wykorzystywany jest w leczeniu łagodnego przerostu prostaty, usuwaniu guzków, kamicy nerek oraz pęcherza moczowego. Jest to nisko inwazyjny zabieg przeprowadzany drogą przezcewkową.

BIOPSJA FUZYJNA

Niskoinwazyjna, skuteczna metoda pobrania wycinków do badania histopatologicznego w diagnostyce nowotworu prostaty. Metoda wykorzystuje fuzję USG i rezonansu magnetycznego dla zwiększenia efektywności w porównaniu z biopsją tradycyjną

Uretroplastyka klasyczna i Uretroplastyka z pobraniem błony śluzowej policzka

Uretroplastyka, to tradycyjny i najskuteczniejszy sposób leczenia zwężenia cewki moczowej. Stosowany w przypadku tzw. zwężenia nawracającego, w sytuacji nieudanej uretrotomii endoskopowej lub jako procedura pierwszego wyboru w przypadkach niekwalifikujących się do zabiegu endoskopowego. Uretroplastyka klasyczna, to rekonstrukcja chirurgiczna cewki moczowej. Uretroplastyka z pobraniem śluzówki z policzka, to odmiana klasycznego zabiegu polegająca na uzupełnieniu ubytku błony śluzowej cewki, błoną śluzową pobraną z policzka. Skuteczność metody szacuje się na około 90%. Rana w jamie ustnej jest niewielka i szybko się goi. W cewce moczowej około 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się cewnik. Przeciwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest zakażenie dróg moczowych oraz problemy z krzepliwością.

Uretroplastyka po złamaniu miednicy

Zabieg stosowany u osób, u których doszło do zwężenia lub zarośnięcia cewki moczowej w następstwie złamania miednicy. Jest to operacja otwarta, z dostępem poprzez krocze pacjenta. Polega na usunięciu tkanki rozdzielających dwa fragmenty cewki moczowej, a następnie ich chirurgiczne zespolenie. Zabieg przeprowadza się po wcześniejszej uretrografii w celu potwierdzenia diagnozy, określenia precyzyjnej lokalizacji i skali schorzenia. Zabieg przeprowadza się do pół roku od urazu miednicy. Uretroplastyka po złamaniu miednicy, to bardzo skuteczny zabieg pozwalający na przywrócenie pełnej drożności cewki moczowej.

Uretrostomia kroczowa

Zabieg ten stosowany jest w przypadku zwężenia cewki moczowej uniemożliwiającego oddawanie moczu, w przypadku kiedy inne metody operacyjne okazały się nieskuteczne. Uretrostomia kroczowa polega na wykonaniu otworu w kroczu (pomiędzy moszną, a odbytem) poprzez który wprowadzony zostaje specjalny cewnik. Oddawanie moczu oraz wytrysk nasienia odbywać będzie się właśnie tym nowym kanałem. Za trzymanie moczu odpowiadać będą te same mięśnie co w naturalnej cewce. W celu oddania moczu konieczne będzie przyjęcie pozycji siedzącej i uniesienie moszny. Zabieg poprzedzony jest badaniem diagnostycznym o nazwie uretrografia. Uretrostomia kroczowa wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Zabieg trwa około godziny. Ewentualne powikłania są dość rzadkie i mogą przyjmować formę krwawienia, bólu, gorączki, niedostatecznego przepływu moczu, obrzęku, czy zalegania moczu. Przeciwskazaniem dla przeprowadzenia uretrostomii są choroby skóry prącia.

Operacja zwężenia połączenia miedniczkowo-moczowodowego (H-A)

Zabieg przeprowadzany w przypadku zwężenia połączenia miedniczkowo-moczowodowego. Jest to fragment łączący nerkę z pęcherzem moczowym. Na skutek zwężenia dochodzi do nieprawidłowości w przepływie moczu, a nawet jego całkowitego zahamowania. Schorzenie może mieć charakter wrodzony lub nabyty na skutek urazów mechanicznych, komplikacji pozabiegowych lub stanów zapalnych. Operacja polega na wycięciu blokującego fragmentu i ponownego zespolenia. Po zabiegu pozostawia się cewnik na okres około 2 miesięcy, który następnie usuwany jest w znieczuleniu miejscowym. Przeciwskazaniem do zabiegu są zaburzenia krzepnięcia lub zły stan zdrowia pacjenta. Operacja zwężenia połączenia miedniczkowo-moczowodowego jest zabiegiem stosunkowo szybkim i nie związanym z nadmiernym ryzykiem. Pacjent dość szybko po operacji dochodzi do pełni sprawności. Bezpośrednio po operacji należy unikać nadmiernej aktywności fizycznej. Po usunięciu cewnika może zdarzyć się bliznowacenie miejsca rekonstrukcji i ryzyko nawrotu zwężenia. Wówczas konieczne może być wykonanie kolejnego zabiegu.

Uretrostomia prąciowa

Uretrostomia prąciowa jest zabiegiem analogicznym do opisanej Uretrostomii kroczowej, z tym wyjątkiem, że nacięcie i odprowadzenie nowego kanału oddawania moczu wykonuje się na prąciu. Tę formę zabiegu stosuje się w sytuacji, w której zwężenie cewki moczowej występuje w dolnym odcinku. Przeciwskazaniem dla przeprowadzenia uretrostomii są choroby skóry prącia.

Częściowa nefrektomia NSS

Zabieg przeprowadzany w leczeniu nowotworu nerki, jako alternatywa dla całkowitego usunięcia tego narządu (radykalna nefrektomia). Nefrektomia NSS polega na precyzyjnym wyłuszczeniu samego guza lub usunięciu części nerki. Zabieg wykonywany jest najczęściej metodą laparoskopową. Przeciwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są zaburzenia krzepnięcia krwi lub położenie guza uniemożliwiające bezpieczne dotarcie do niego narzędziami chirurgicznymi. Po zabiegi przez pewien czas konieczne jest noszenie cewnika. Ewentualne (rzadkie) powikłania, to krwawienie, zakażenie, konieczność wykonywania dializ, aż do ustabilizowania się funkcjonowania narządu, zwężenie cewki moczowej po cewnikowaniu.

Uretrografia

Badanie radiologiczne służące diagnostyce cewki moczowej. Polega na podaniu kontrastu poprzez cewkę moczową, a następnie wykonaniu obrazowania rentgenowskiego. Badanie pozwala na ocenę budowy cewki moczowej i wykrycie ewentualnych nieprawidłowości. Lekarz na podstawie wykonanego zdjęcia określić może dokładne położenie oraz stopień uszkodzenia cewki. Podanie kontrastu do cewki zmniejsza ryzyko jego przedostania do krwioobiegu, a co za tym idzie niespodziewanej reakcji alergicznej.

Prostatektomia

Zabieg polegający na operacyjnym, całkowitym usunięciu prostaty i pęcherzyków nasiennych. Wykorzystywany jest w leczeniu raka tego gruczołu. Niekiedy wycinane są również węzły chłonne otaczające stercz. Prostatetkomię wykonać można poprzez nacięcie podbrzusza, krocza lub metodą laparoskopową. Metoda pozwala lekarzowi na wizualną ocenę zajęcia tkanek okalających prostatę i podjęcia decyzji o zakresie ich usunięcia już w trakcie operacji. W zależności od przypadku, zabieg prowadzić może do całkowitego wyleczenia pacjenta, albo poprawy jego rokowań i długości życia.

Zabieg stulejki z zastosowaniem automatycznego staplera

Obrzezanie z wykorzystaniem automatycznego staplera wykorzystywane w leczeniu stulejki. Umożliwia przeprowadzenie zabiegu w sposób precyzyjny, szybki i bezpieczniejszy niż w przypadku tradycyjnych metod chirurgicznych. Urządzenie poza wykonaniem cięcia, zakłada również specjalne zszywki, które samoczynnie odpadają po zagojeniu się rany. Więcej informacji na temat zabiegu na stronie:

www.alfamedica.med.pl/obrzezanie-staplerem

Stapler - automatyczny zabieg stulejki

Mikroskopowa warikocelektomia - mikrochirurgiczne leczenie żylaków powrózka nasiennego

Żylaki powrózka nasiennego to nadmierne poszerzenie naczyń krwionośnych wchodzących w skład struktur anatomicznych moszny. Spowodowane jest nieprawidłowym funkcjonowaniem zastawki żyły jądrowej, skutkującym niewłaściwym przepływem krwi.

Żylaki powrózka nasiennego mogą występować nawet u jednej trzeciej mężczyzn. Nieprawidłowa cyrkulacja krwi w obrębie moszny, może skutkować podwyższeniem temperatury i wpływać na kondycję produkowanych plemników. Żylaki jąder, to najczęstsza przyczyna niepłodności u mężczyzn.

Mikrochirurgiczne leczenie żylaków powrózka nasiennego stanowi obecnie jedną z najmniej inwazyjnych, a jednocześnie najbardziej efektywnych metod leczenia. Mikroskopowa warikocelektomia zapewnia niezbędną widoczność i precyzję, dzięki której możliwe jest selektywne dotarcie do żylaka. Minimalna inwazyjność w porównaniu z klasycznymi metodami operacyjnymi pozwala na poprawę parametrów nasienia przy zmniejszonym ryzyku uszkodzenia sąsiadujących struktur tkankowych oraz na skrócenie czasu rekonwalescencji.

Więcej informacji na temat zabiegu -> kliknij.

Pełna informacja dotycząca zakresu usług Centrum Laserowego Leczenia Prostaty i Cewki Moczowej na www.wyleczprostate.pl

Telefon kontaktowy do Centrum Laserowego Leczenia Prostaty i Cewki Moczowej: 605 644 700

Operacje laserem zielonym

Jedną z najnowocześniejszych i najmniej inwazyjnych metod leczenia przerostu prostaty jest zabieg wykonywany zielonym laserem (fotoselektywna waporyzacja stercza PVP z użyciem lasera KTP). Jest to metoda, którą cechuje minimalna inwazyjność. Laser jest wykorzystywany w celu doprowadzenia do odpreparowania i odcięcia chorych tkanek. Wprowadzone przez cewkę w okolice stercza włókno lasera emituje promieniowanie, które skutecznie niszczy tkankę przerośniętego gruczołu krokowego. Jest to zabieg bezkrwawy i obarczony niewielkim ryzykiem. Leczenie prostaty wykonywane z pomocą zielonego lasera minimalizuje urazy okołooperacyjne, dzięki czemu pacjenci mają szansę na szybki i nieuciążliwy powrót do zdrowia. Zabieg może być wykonywany w ramach chirurgii jednego dnia, co pozwala na szybki powrót do formy i aktywności.

Najnowsze aktualności

Cennik usług

Wizyta

Cena: od 250 zł

Zabieg stulejki z zastosowaniem automatycznego staplera

Cena: od 2800 zł

Nerka

Płukanie przez urostomię i cewnik moczowodowy: od 200 zł

Wymiana cewnika w nefrostomii i urostomii: od 500 zł

Wytworzenie przetoki nerkowej przezskórnej metodą nakłucia (PCN): od 2 800 zł

Założenie cewnika Pig-Tail: od 2600 zł

Usunięcie cewnika Pig-Tail: od 1 400 zł

Założenie cewnika Pig-Tail lub cewnika prostego: od 1600 zł

Nakłucie torbieli nerki: od 1800 zł

RIRS – kruszenie kamieni nerkowych: od 9 200 zł

Pęcherz

Cystoskopia: od 1 200 zł

Cystoskopia + wycinki: 1 200 zł + każdy wycinek od 150 zł

TUR B – Elektroresekcja guza pęcherza <3 cm: od 5 100 zł

TUR B – Elektroresekcja guza pęcherza > 3 cm lub mnogiego: od 5 600 zł

Operacja torbieli ujścia moczowodu: od 5 100 zł

Usunięcie kamienia z pęcherza moczowego przez cewkę moczową: od 5 100 zł

Cystoskopia z poszerzeniem cewki: od 4 600 zł

Wytworzenie przetoki nadłonowej (cystostomia) metodą nakłucia przezskórnego: od 2 400 zł

Wymiana cewnika w cystostomii: od 280 zł + koszt cewnika

Podanie szczepionki dopęcherzowej BCG lub leku + koszt leku: od 300 zł

Nacięcie szyi pęcherza: od 5 100 zł

Nacięcie szyi pęcherza laserem holmowym: od 6 500 zł

Leczenie nietrzymania moczu z użyciem taśmy podcewkowej (TOT, TVT): od 6 000 zł

Prostata (stercz)

Biopsja stercza (procedura szpitalna): od 1 300 zł

Biopsja fuzyjna stercza: od 3 800 zł

Badanie histopatologiczne (przy procedurze biopsji fuzyjnej): 750 zł

Elektrokoagulacja guza prostaty/pęcherza: od 4 600 zł

Ablacja gruczolaka stercza ECHOLASER: od 10 500 zł

Ablacja gruczolaka stercza LASER ZIELONY: od 10 000 zł

TURED: od 5 100 zł

TUIP – przezcewkowe nacięcie gruczołu krokowego i szyi pęcherza: od 5 500 zł

TUR P – Elektroresekcja gruczolaka prostaty: od 6 000 zł

TUR P diatermią plazmową: od 6 300 zł

HoLep do 100 ml: od 10 500 zł

HoLep pow. 100 ml: 11 500 – 14 000 zł

HoLep + Litotrypsja: cena za HoLep + 3 000 zł

Cewka moczowa, prącie

Częściowa amputacja prącia: od 6 000 zł

Elektrokoagulacja kłykcin (do 5): od 2 600 zł

Elektrokoagulacja kłykcin (powyżej 5): od 3 100 zł

Meatotomia: od 3 200 zł

Operacja skróconego wędzidełka: od 1 900 zł

Operacja stulejki: od 2 300 zł

Urethrotomia drogą endoskopową: od 4 800 zł

Usunięcie polipa cewki moczowej: od 2 800 zł

Spodziectwo: od 5 900 zł

Operacja korekcji skrzywienia prącia, choroby Peyroniego: od 6 400 zł

Wycięcie torbieli okołocewkowej: od 3 200 zł

Kalibracja cewki: od 700 zł

Uretroplastyka klasyczna: 14 000 zł

Uretroplastyka z pobraniem śluzówki z policzka: 16 500 zł

Uretroplastyka po złamaniu miednicy: 19 000 zł

Uretrostomia kroczowa: 9 000 zł

Uretrostomia prąciowa: 6 200 zł

Jądra, moszna

Elektrokoagulacja kłykcin (do 5): od 2 400 zł

Elektrokoagulacja kłykcin (powyżej 5): od 3 100 zł

Implantacja protezy jądra: od 5 400 zł + cena protezy

Laparoskopowe usunięcie żylaków powrózka nasiennego: od 5 300 zł

Otwarta operacja żylaków powrózka nasiennego: od 5 200 zł

Mikrochirurgiczne usunięcie żylaków powrózka nasiennego (mikroskopowa warikocelektomia): od 6 000 zł jednostronnie, od 8 000 zł dwustronnie

Nacięcie i ewakuacja ropnia moszny: od 2 400 zł

Operacja wodniaka jądra: od 4 100 zł jednostronnie, od 5 000 zł dwustronnie

Operacja wycięcia jądra: od 4 100 zł jednostronnie, od 5 000 zł dwustronnie

Operacja wycięcia guza nowotworowego jądra: od 5 000 zł

Operacja żylaków powrózka nasiennego (otwarta): od 4 100 zł jednostronnie, od 5 000 zł dwustronnie

Usunięcie torbieli nasiennych: od 4 600 zł

Punkcja wodniaka: od 550 zł

Operacja wnętrostwa: od 5 100 zł

Odklejenie napletka: od 450 zł

Laser holmowy

Cena: od 10 500 zł

Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.