Ortopedia
Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North oferuje szereg zabiegów z zakresu ortopedii i traumatologii ruchu.
Sekretariat zabiegowy:
tel.: 34 387 31 08 (8:00 -17:00 od poniedziałku do piątku)
e-mail: zabiegi@alfamedica.med.pl
INNOWACJE W ORTOPEDII
Przeszczep komórek własnych
Terapia antyinterleukinowa
Terapia polega na podaniu leku wytworzonego przy pomocy nowoczesnych metod inżynierii genetycznej, który stymuluje układ odpornościowy oraz blokuje czynniki zapalne. Leczenie to skierowane jest przede wszystkim do pacjentów cierpiących z powodu zmian zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa.
Leczenie komórkami macierzystymi wyodrębnionymi z tkanki tłuszczowej
PRP- Osocze bogatopłytkowe
Wynajem szyny CPM Artromot K1 Komfort
Wykonywane zabiegi:
Najnowszeaktualności
staw kolanowy
artroskopia diagnostyczna stawu kolanowego ( usunięcie wolnych ciał, przerosłej błony maziowej, czyszczenie i shaving stawu)
artroskopia lecznicza ( wycięcie lub szew łąkotki, ufiksowanie oddzielonych fragmentów chrzęstno-kostnych)
leczenie operacyjne kaletek okolicy stawu kolanowego
Stopa
plastyka palucha koślawego -wycięcie kaletki , plastyki tkanek miękkich, osteotomie korekcyjne ( scarf, chevron)
plastyka palca młotowatego
korekcja płaskostopia poprzecznego- osteotomie korekcyjne
plastyka palucha sztywnego
chirurgia ręki
plastyka palców zatrzaskujących ( zaciskające zapalenie pochewek)
leczenie operacyjne choroby de Querveine'a
wycięcie torbieli galaretowatej (ganglion) w obrębie ręki
plastyka niestabilności stawów (międzypaliczkowych i śródręczno-paliczkowych)
korekcja blizn i przykurczów pourazowych w obrębie ręki
plastyki miejscowe powłok, przeszczepy skóry
leczenie operacyjne zespołu cieśni kanału nadgarstka
leczenie operacyjne zespołu kanału Guyona
uwolnienie zespołu rowka nerwu łokciowego ( transpozycja nerwu łokciowego)
leczenie operacyjne choroby Dupuytrena (przykurcz rozcięgna dłoniowego)
korekcja operacyjna zastarzałych uszkodzeń aparatu wyprostnego palców ( palec młoteczkowaty, palec butonierkowaty)
leczenie operacyjne (osteosynteza) złamań w obrębie ręki
Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
ZESPÓŁ CIEŚNI NADGARSTKA
Zespół cieśni nadgarstka to skutek nienaturalnego wygięcia dłoni.Długa praca przy komputerze może być przyczyną ostrego bólu w nadgarstku.Nie czekaj, aż choroba się rozwinie, ćwicz. W zaawansowanym etapie choroby potrzebna będzie operacja.
Zaczyna się dość niewinnie. Bez wyraźnej przyczyny budzisz się w nocy z powodu dokuczliwego bólu, drętwienia i mrowienia rąk. Rano z trudem unosisz filiżankę z kawą czy talerzyk. Nie traktujesz jednak tej dolegliwości poważnie. Bierzesz tabletki przeciwbólowe i jakoś mija kolejny dzień. Kiedy wreszcie idziesz do lekarza, dowiadujesz się, że masz zespół cieśni nadgarstka.
PRZYCZYNY
Każda praca, która wymaga ciągłego powtarzania tych samych ruchów, szczególnie przy nadmiernym zgięciu lub wyprostowaniu nadgarstków, sprzyja występowaniu tego schorzenia.
Na zespół cieśni nadgarstka zazwyczaj chorują osoby w średnim wieku. Częściej kobiety. U mężczyzn pojawia się on na skutek urazów mechanicznych, np. ciężkiej pracy fizycznej.
HALUKSY
Potocznie haluksem nazywamy paluch koślawy w stopie. Jest to schorzenie polegające na zmianie ustawienia palucha poprzez odchylenie jego osi w stronę palca drugiego. Początkowo deformacja palucha jest mało widoczna i nie boli.Jednak z czasem pojawia się stan zapalny, zaczerwienienie, pieczenie oraz ból.
Rozwijają się również inne deformacje w stopie takie jak: poszerzenie całego przedstopia, deformacje innych palców polegające na ich ustawieniu młotkowatym lub szponiastym oraz ogólny nieestetyczny wygląd stopy.
PRZYCZYNY POWSTAWANIA
Paluch koślawy jest schorzeniem wynikającym z noszenia nieprawidłowo dobranego obuwia. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu i postępu deformacji haluksów są:
PREDYSPOZYCJE W BUDOWIE STOPY– SŁABSZE MNIEJ ELASTYCZNE TKANKI MIĘKKIE, PŁASKOSTOPIE,
PRZYKURCZ ŚCIĘGNA ACHILESSA – PREDYSPOZYCJE GENETYCZNE OTYŁOŚĆ
PRZYJMOWANIE DŁUGIEJ POZYCJI STOJĄCEJ – NP. PODCZAS PRACY
UPRAWIANIE TAŃCA KLASYCZNEGO – ZWŁASZCZA BALETU (ZE WZGLĘDU NA NIEFIZJOLOGICZNE OBCIĄŻENIE STÓP)
OPERACJA HALUKSÓW
Wskazaniem do leczenia operacyjnego stóp są wszystkie wymienione deformacje, które nie poddają się leczeniu zachowawczemu. Zabieg polega na przecięciu kości, ustawieniu jej w odpowiedniej pozycji i ustabilizowaniu przy pomocy płytek lub śrub. Przy większych deformacjach wykonuje się również: osteotomię kości śródstopia lub innych palców, plastykę stawów palców, przecięcie i wydłużenie ścięgien, uwolnienie przykurczów w stawach oraz usunięcie wyrośli kostnych zmian zwyrodnieniowych. Sama operacja jest bezbolesna, bo przeprowadza się ją w znieczuleniu.
Nowoczesne metody operacyjne pozwalają na chodzenie od pierwszych dni po operacji, bez konieczności stosowania opatrunku gipsowego. Zalecane jest stosowanie schładzających okładów, które zmniejszają dolegliwości bólowej obrzęk pooperacyjny. Konieczne jest również wykonywanie ćwiczeń leczniczych przywracających sprawność chorej stopy oraz całej kończyny dolnej. Ćwiczenia powinny być najpierw wykonywane indywidualnie z fizjoterapeutą, a potem kontynuowane samodzielnie w warunkach domowych. Operowana stopa dojdzie do siebie w ciagu kilku tygodni.